Existuje rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka?

Existuje rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka?

Termíny reflux žalúdočnej šťavy a prekyslenie žalúdka sa pomerne často zamieňajú bez toho, aby ľudia vedeli, aký je medzi nimi rozdiel.

Ale v skutočnosti je medzi nimi hneď niekoľko rozdielov, pretože prekyslenie žalúdka nie je, ako sa mnohí domnievajú, len slabšou formou refluxu žalúdočnej šťavy.

S Rennie ICE bez cukru sme sa na tieto dva problémy dôkladne pozreli a zostavili sme túto príručku, ktorá vám vysvetlí všetky rozdiely.

Reflux žalúdočnej šťavy

Chips crisps and drink on table

Pažerákový reflux je úplne bežný a v rôznom rozsahu postihuje veľké množstvo ľudí.

Hrdlo a pažerák sú pri ňom zaplavené kyslou šťavou produkovanou žalúdkom, čo sa prejavuje pocitom pálenia.

Príznaky refluxu žalúdočnej šťavy možno štandardne zmierniť napríklad produktami, ako je Rennie ICE bez cukru, ktoré dokážu kyselinu v žalúdku neutralizovať.

Ak pocit bolesti pretrváva, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára.

Ale dôvodom toho, prečo si mnoho ľudí pletie pažerákový reflux s prekyslením žalúdka, je fakt, že reflux je dôsledkom prekyslenia a nie samostatné ochorenie. Žalúdočné ťažkosti spojené s prekyslením žalúdka sa prejavujú oveľa väčším množstvom symptómov ako len refluxom žalúdočnej šťavy.

Prekyslenie žalúdka

Prekyslenie žalúdka je nepríjemný pocit alebo bolesť v hornej oblasti brucha, ktorý je väčšinou spojený s prejedaním, ale môže ho vyvolávať aj stres, tehotenstvo, fajčenie alebo požívanie alkoholu.

Prvým príznakom prekyslenia žalúdka býva často pocit nadúvania po jedle. Ochorenie môže byť ďalej sprevádzané žalúdočnou nevoľnosťou a častým grganím, v niektorých prípadoch aj vracaním.

Môže sa objaviť kedykoľvek, ale najčastejšie to býva krátko po jedle.

A práve tento pocit pálenia vedie ľudí najčastejšie k presvedčeniu, že reflux žalúdočnej šťavy a prekyslenie žalúdka sú dve rôzne ochorenia. Lenže reflux je dôsledkom prekyslenia.

Ak trpíte prekyslením žalúdka (a teda aj refluxom žalúdočnej šťavy!), tablety Rennie ICE bez cukru vám dokážu priniesť rýchlu úľavu od nepríjemných pocitov.

Rennie ICE bez cukru pomáha neutralizovať nadbytok žalúdočnej kyseliny, ktorú v rámci zmierňovania nepríjemných pocitov premieňa na vodu a ďalšie prirodzené látky.

Ak v záujme boja s prekyslením žalúdka začnete viesť zdravý životný štýl a jesť vyváženú stravu, zvýši sa šanca, že sa týmito problémami nebudete musieť vôbec zaoberať.

Ak symptómy pretrvávajú alebo začnú byť pravidelnejšie, obráťte sa na svojho lekára, ktorý vám odporučí vhodnejšie riešenie.

  • Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo
  • Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka
  • Tipy, ako bojovať so stresom
  • Čo spôsobuje pálenie záhy
Alt text

Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo

Aj keď sú raňajky považované za najdôležitejšie jedlo dňa, mnohí z nás ich často obetujú a radšej si ešte niekoľko minút pospia.

Ranný zhon však nutne nemusí znamenať, že zostanete bez raňajok.

Spolu s Rennie ICE bez cukru sa pozrieme na výborné raňajky, ktoré sa dajú pripraviť za veľmi krátky čas a zvládnete si ich zobrať so sebou aj pri dobiehaní na autobus.

Viac informácií
Alt text

Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka

Termíny „reflux žalúdočnej šťavy“ a „prekyslenie žalúdka“ sa pomerne často zamieňajú a ľudia často ani nevedia, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Ale v skutočnosti je medzi nimi hneď niekoľko rozdielov, pretože prekyslenie žalúdka nie je, ako sa mnohí domnievajú, len slabšou formou refluxu žalúdočnej šťavy.

S Rennie ICE bez cukru sme sa na tieto dva problémy dôkladne pozreli a zostavili sme túto príručku, ktorá vám vysvetlí všetky rozdiely.

Viac informácií
Alt text

Tipy, ako bojovať so stresom

Na pálení záhy alebo na prekyslení žalúdka sa môže významne podieľať stres – o dôvod viac, prečo v rámci boja so stresom začať žiť zdravo.

Hľadanie nových spôsobov zvládania stresových situácií a relaxácie našťastie nemusí nutne stáť obrovské množstvo času a peňazí. Množstvo vecí, ktoré vám v živote pomôžu od stresu, môžete začať robiť už dnes.

Rennie ICE bez cukru vám ukáže niekoľko skvelých vecí, ktorými môžete svoje napätie zmierniť.

Viac informácií
Alt text

Čo spôsobuje pálenie záhy

Pálenie záhy denne ovplyvňuje tisíce ľudí a pre niektoré z nich predstavuje až extrémne nepríjemný pocit.

Pálenie záhy vzniká často následkom refluxu žalúdočnej šťavy do pažeráka a pociťujeme je ako pálenie v hrudi alebo hrdle.

Pálenie záhy vnímame rôzne - od pocitu pálenia na hrudi po kyslú chuť vzadu v krku. Problém najčastejšie nastáva po požití určitých potravín, ktoré mnohí z nás konzumujú denne.

Viac informácií