Človek reagujúci na pálenie záhy spôsobené refluxom žalúdočnej šťavy

Liečba pažerákového refluxu

Ako zabrániť refluxu žalúdočnej šťavy?  

Rennie ICE bez cukru je rýchlo účinkujúci zdravotnícka pomôcka na pálenie záhy a prekyslenie žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie ICE bez cukru rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri refluxe tak nedochádza k návratu kyslého obsahu žalúdka a tým k poškodeniu sliznice pažeráka. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie ICE bez cukru obsahujúce uhličitan vápenatý a horečnatý rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie prirodzené látky. Rennie ICE bez cukru možno užívať kedykoľvek podľa potreby na rýchle zmiernenie prejavov pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Ako zabrániť refluxu žalúdočnej šťavy?

Rennie ICE bez cukru na nočnom stolíku

Ak rovnako ako mnoho ďalších trpíte pažerákovým refluxom, žiadny strach – stačí niekoľko menších úprav životosprávy a prejavy sa zmiernia. A nezabúdajte – rýchle a účinné lieky proti symptómom gastroezofageálneho refluxu sú v lekárňach k dispozícii aj bez predpisu (napr. Talcid).

Jedlo a pitie: Snažte sa pri jedle sedieť, hlty jedla dôkladne prežúvajte a nikam sa nenáhlite. Korenie vymeňte za bylinky a jedzte varenú zeleninu, jogurty, chudé mäso a ryby.

Konzumácia citrusových plodov vám nemusí kvôli ich kyslosti robiť pri pažerákovom refluxe dobre, ale hrušky, jablká, broskyne a banány sú k žalúdku šetrnejšie. Reflux žalúdočnej šťavy môže vyvolávať aj nadmerná konzumácia alkoholu.

Spánkové návyky: Zvýšená polohy hlavy počas spánku môže podráždenie žalúdočnými šťavami zmierniť. Je to dané tým, že zvýšená poloha hlavy pomáha brániť toku žalúdočnej šťavy do oblasti hrude.

Chcete sa o refluxe žalúdočnej šťavy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o symptómoch a príčinách refluxu žalúdočnej šťavy.

  • Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo
  • Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka
  • Tipy, ako bojovať so stresom
  • Čo spôsobuje pálenie záhy
Alt text

Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo

Aj keď sú raňajky považované za najdôležitejšie jedlo dňa, mnohí z nás ich často obetujú a radšej si ešte niekoľko minút pospia.

Ranný zhon však nutne nemusí znamenať, že zostanete bez raňajok.

Spolu s Rennie ICE bez cukru sa pozrieme na výborné raňajky, ktoré sa dajú pripraviť za veľmi krátky čas a zvládnete si ich zobrať so sebou aj pri dobiehaní na autobus.

Viac informácií
Alt text

Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka

Termíny „reflux žalúdočnej šťavy“ a „prekyslenie žalúdka“ sa pomerne často zamieňajú a ľudia často ani nevedia, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Ale v skutočnosti je medzi nimi hneď niekoľko rozdielov, pretože prekyslenie žalúdka nie je, ako sa mnohí domnievajú, len slabšou formou refluxu žalúdočnej šťavy.

S Rennie ICE bez cukru sme sa na tieto dva problémy dôkladne pozreli a zostavili sme túto príručku, ktorá vám vysvetlí všetky rozdiely.

Viac informácií
Alt text

Tipy, ako bojovať so stresom

Na pálení záhy alebo na prekyslení žalúdka sa môže významne podieľať stres – o dôvod viac, prečo v rámci boja so stresom začať žiť zdravo.

Hľadanie nových spôsobov zvládania stresových situácií a relaxácie našťastie nemusí nutne stáť obrovské množstvo času a peňazí. Množstvo vecí, ktoré vám v živote pomôžu od stresu, môžete začať robiť už dnes.

Rennie ICE bez cukru vám ukáže niekoľko skvelých vecí, ktorými môžete svoje napätie zmierniť.

Viac informácií
Alt text

Čo spôsobuje pálenie záhy

Pálenie záhy denne ovplyvňuje tisíce ľudí a pre niektoré z nich predstavuje až extrémne nepríjemný pocit.

Pálenie záhy vzniká často následkom refluxu žalúdočnej šťavy do pažeráka a pociťujeme je ako pálenie v hrudi alebo hrdle.

Pálenie záhy vnímame rôzne - od pocitu pálenia na hrudi po kyslú chuť vzadu v krku. Problém najčastejšie nastáva po požití určitých potravín, ktoré mnohí z nás konzumujú denne.

Viac informácií