Kde kúpiť? Kde kúpiť?

Talcid

Talcid

Talcid

Pálenie záhy a žalúdočné ťažkosti, spôsobené prekyslením nie sú len nepríjemné, ale často aj bolestivé a môžu negatívne ovplyvniť kvalitu vášho života.

Talcid je tzv. antacidum s vrstevnatou mriežkou na neutralizáciu žalúdočnej kyseliny. Tento pojem sa vzťahuje na molekulárnu štruktúru látky.

TALCID žuvacie tablety účinkuje rýchlym zlepšením a úľavou pri zápaloch žalúdkovej sliznice, žalúdkových i dvanástnikových vredoch, zápaloch pažeráka, pri pálení záhy, pocite plnosti a bolesti nadbrušia tým, že:

  • rýchle a dlhodobo neutralizuje žalúdočnú kyselinu;
  • viaže pepsín a žalúdok poškodzujúce žlčové kyseliny;
  • posilňuje faktory chrániace žalúdkovú sliznicu.

 

TALCID pôsobí priamo v mieste bolesti a nevstrebáva sa do krvného obehu.

TALCID užívajú dospelí a deti staršie ako 12 rokov na liečbu príznakov pálenia záhy, pocitu plnosti a bolesti v nadbrušku, a na odporučenie lekára pri

  • akútnych a chronických zápaloch žalúdkovej sliznice (gastritíde), pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, pri zápale pažeráka.

 

Dávkovanie Talcidu

Na symptomatickú liečbu dospelých a detí od 12 rokov.

  • Pálenie záhy a ťažkosti tráviaceho traktu spôsobené prekyslením: v prípade potreby 500-1000 mg hydrotalcitu (1–2 tabety). Nemá sa prekročiť celková denná dávka 6000 mg hydrotalcitu (celkom 12 tabliet).
  • Gastroezofageálny reflux (GERD) a akútna a chronická gastritída: 500–1000 mg hydrotalcitu 1-2 hodiny po jedle, pred spaním a pri prejave symptomatických ťažkostí. Nemá sa prekročiť celková denná dávka 6000 mg hydrotalcitu.
  • Žalúdočné a dvanástnikové vredy: 1000 mg (2 tablety) 3 až 4-krát denne po jedle a pred spaním. Nemá sa prekročiť celková denná dávka 6000 mg hydrotalcitu. Liečba by mala pokračovať ešte aspoň 4 týždne po úplnom vymiznutí príznakov.

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, než začnete užívať tento liek.

Zloženie Talcidu

Účinná látka: Hydrotalcitum 500 mg

TALCID je možné kúpiť v internetových alebo kamenných lekárňach. Nižšie uvedený zoznam lekární slúži len na ukážku. Spoločnosť Bayer neručí za dostupnosť Rennie ICE bez cukru a TALCID, ktorá je v správe jednotlivých lekární.

Kúpiť online