Bežnou príčinou prekyslenia žalúdka sú mastné vyprážané pokrmy

Liečba prekysleného žalúdka

Ako sa môžeme prekysleniu žalúdka brániť?  

Rennie ICE bez cukru je rýchlo účinkujúci zdravotnícka pomôcka na pálenie záhy a prekyslenie žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, vďaka Rennie ICE bez cukru sa jeho nepríjemné a bolestivé prejavy rýchlo stratia.

Sú chvíle, kedy sa žalúdočným ťažkostiam spojeným s prekyslením žalúdka nevyhnete. Rennie ICE bez cukru obsahujúce uhličitan vápenatý a horečnatý dokáže rýchlo neutralizovať nadbytok žalúdočnej šťavy tým, že ju premení na vodu a ďalšie neutrálne zlúčeniny, ktoré sú k žalúdku šetrné. Rennie ICE bez cukru rieši priamo príčinu problému – kyselinu vo vašom žalúdku – a pomáha zmierňovať prejavy refluxu žalúdočnej šťavy. Pôsobí priamo v žalúdku.

Rennie ICE bez cukru možno užívať vo dne aj v noci na rýchle zmiernenie bolestivých prejavov. Viac informácií o Rennie ICE bez cukru.

Ako sa môžeme prekysleniu žalúdka brániť?

Jedzte dostatok vlákniny. Zdravé a vyvážené zažívanie vyžaduje konzumáciu rôznych druhov vlákniny, napríklad hnedej ryže, celozrnného chleba, ovocia, zeleniny a obilnín. Ale pozor, neprežeňte to – príliš veľké množstvo vlákniny môže spôsobiť nadúvanie a zažívacie ťažkosti.

Nezabudnite každý hlt jedla poriadne rozžuť, väčšie kusy jedla trávi žalúdok dlhšie. Snažte sa pri jedle sedieť.

Hovorí sa to ľahko, ale robí sa to ťažšie, napriek tomu si skúste dať menšiu pauzu, urobte si zopár dychových cvičení a vyčistite si hlavu. Uvidíte, že vám to prinesie obrovskú úľavu.

Žena vyberajúca tabletky Rennie ICE bez cukru z balenia

Tučné alebo priemyselne vyrábané jedlá sa trávia oveľa dlhšie. Obmedzenie mastných vyprážaných pokrmov zníži zaťaženie vášho žalúdka. Snažte sa jesť viac chudého mäsa a rýb, piť nízkotučné mlieko a vyprážané pokrmy vymeňte za grilované. Korenie možno vymeniť za bylinky. Kyselinotvorné nápoje, napríklad káva, môžu takisto zhoršovať zažívanie.

Veľké porcie žalúdok rozťahujú a zvyšujú tlak v mieste, kde sa na žalúdok napája pažerák. To potom vedie k žalúdočným ťažkostiam spojeným s prekyslením. Skúste si dať šesť menších pokrmov denne namiesto troch veľkých. Eliminujete tým preplnenosť žalúdka a zabránite tvorbe nadmerného množstva žalúdočnej šťavy.

Chcete sa o prekyslení žalúdka dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o prejavoch a príčinách prekyslenia žalúdka.

  • Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo
  • Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka
  • Tipy, ako bojovať so stresom
  • Čo spôsobuje pálenie záhy
Alt text

Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo

Aj keď sú raňajky považované za najdôležitejšie jedlo dňa, mnohí z nás ich často obetujú a radšej si ešte niekoľko minút pospia.

Ranný zhon však nutne nemusí znamenať, že zostanete bez raňajok.

Spolu s Rennie ICE bez cukru sa pozrieme na výborné raňajky, ktoré sa dajú pripraviť za veľmi krátky čas a zvládnete si ich zobrať so sebou aj pri dobiehaní na autobus.

Viac informácií
Alt text

Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka

Termíny „reflux žalúdočnej šťavy“ a „prekyslenie žalúdka“ sa pomerne často zamieňajú a ľudia často ani nevedia, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Ale v skutočnosti je medzi nimi hneď niekoľko rozdielov, pretože prekyslenie žalúdka nie je, ako sa mnohí domnievajú, len slabšou formou refluxu žalúdočnej šťavy.

S Rennie ICE bez cukru sme sa na tieto dva problémy dôkladne pozreli a zostavili sme túto príručku, ktorá vám vysvetlí všetky rozdiely.

Viac informácií
Alt text

Tipy, ako bojovať so stresom

Na pálení záhy alebo na prekyslení žalúdka sa môže významne podieľať stres – o dôvod viac, prečo v rámci boja so stresom začať žiť zdravo.

Hľadanie nových spôsobov zvládania stresových situácií a relaxácie našťastie nemusí nutne stáť obrovské množstvo času a peňazí. Množstvo vecí, ktoré vám v živote pomôžu od stresu, môžete začať robiť už dnes.

Rennie ICE bez cukru vám ukáže niekoľko skvelých vecí, ktorými môžete svoje napätie zmierniť.

Viac informácií
Alt text

Čo spôsobuje pálenie záhy

Pálenie záhy denne ovplyvňuje tisíce ľudí a pre niektoré z nich predstavuje až extrémne nepríjemný pocit.

Pálenie záhy vzniká často následkom refluxu žalúdočnej šťavy do pažeráka a pociťujeme je ako pálenie v hrudi alebo hrdle.

Pálenie záhy vnímame rôzne - od pocitu pálenia na hrudi po kyslú chuť vzadu v krku. Problém najčastejšie nastáva po požití určitých potravín, ktoré mnohí z nás konzumujú denne.

Viac informácií