Čili papričky predstavujúce pocit pálenia pri pálení záhy

Liečba pálenia záhy

Ako predchádzať páleniu záhy?  

Taška s bežnými potrebami a s Rennie ICE bez cukru

Rennie ICE bez cukru je rýchlo účinkujúci zdravotnícka pomôcka pri pálení záhy a prekyslení žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie ICE bez cukru rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri jeho refluxe tak nedochádza k poškodeniu pažerákovej sliznice. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie ICE bez cukru obsahujúce uhličitan vápenatý a horečnatý rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie prirodzené látky. Rennie ICE bez cukru bez cukru možno užívať kedykoľvek podľa potreby na rýchle zmiernenie prejavov pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Informácie o Rennie ICE bez cukru.

Ako predchádzať páleniu záhy?

Pálenie záhy postihne čas od času hádam každého. Tu je niekoľko tipov, ako docieliť rýchlu úľavu:

 • Tri hodiny po jedle, keď tvorba žalúdočnej šťavy dosahuje vrchol, si neľahnite. Gravitácia pomáha vo vzpriamenej polohe udržiavať obsah žalúdka na svojom mieste.
 • Ak sa vám pálenie záhy zhoršuje po cvičení, skúste vypiť dostatočné množstvo vody, ktoré podporí hydratáciu aj trávenie. Ak sa chcete vyhnúť páleniu záhy, je dobré s cvičením začať aspoň dve hodiny po jedle.
 • Nenoste tesné oblečenie, najmä v oblasti pásu. Môže vyvíjať tlak na váš žalúdok a tým spustiť pálenie záhy.
 • Pálenie záhy môže spúšťať mastné, tučné jedlo, preto sa snažte nepríjemným pocitom predchádzať konzumáciou skôr chudého mäsa a menších porcií. Vhodné je vyhnúť sa aj kyslým a pikantným potravinám (napr. grapefruitom, pomarančom, paradajkám, octu a pod.). Vplyvom na pálenie záhy je známy aj alkohol, kofeín a sýtené nápoje (najmä kolového typu).
 • Príčiny a dôsledky pálenia záhy môžu byť u každého iné. Skúste si viesť záznamy o prejavoch, ktoré pociťujete, aby ste zistili, čo vás ovplyvňuje najviac.

Niekoľko tipov na úľavu od prekyslenia žalúdka v noci:

 • Pri pálení záhy v spánku vám môže pomôcť vyššie podloženie hlavy. Táto poloha pomáha zabraňovať spätnému toku žalúdočnej šťavy do pažeráka.
 • Skúste bylinkový čaj – na upokojenie žalúdka je najlepší zázvor, harmanček alebo púpava.
 • Dbajte na to, čo pred spaním jete a pijete – alkohol môže uvoľňovať pažerákový zvierač, čo vedie k toku žalúdočnej šťavy do pažeráka. Snažte sa večer vyhýbať mastným a korenistým pokrmom, kofeínu a sýteným nápojom.
 • Stres môže spôsobovať zvýšenú produkciu žalúdočnej šťavy a zintenzívňovať pálenie záhy. Skúste zmierniť svoj každodenný stres tým, že si večer doprajete relaxačný kúpeľ alebo si prečítate dobrú knihu. Aspoň hodinu pred spaním vypnite všetky elektronické zariadenia – modré svetlo totiž potláča produkciu tzv. spánkového hormónu, melatonínu, ktorý má potenciálne pozitívne účinky na GERD1

  1. Chojnacki, Cezary et al. “Does Melatonin Homeostasis Play a Role in Continuous Epigastric Pain Syndrome?” International Journal of Molecular Sciences 14.6 (2013): 12550–12562. PMC. Web. 4 Oct. 2017

Chcete sa o pálení záhy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o príčinách a dôsledkoch pálenia záhy.

 • Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo
 • Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka
 • Tipy, ako bojovať so stresom
 • Čo spôsobuje pálenie záhy
Alt text

Raňajky v pohybe: jednoducho a zdravo

Aj keď sú raňajky považované za najdôležitejšie jedlo dňa, mnohí z nás ich často obetujú a radšej si ešte niekoľko minút pospia.

Ranný zhon však nutne nemusí znamenať, že zostanete bez raňajok.

Spolu s Rennie ICE bez cukru sa pozrieme na výborné raňajky, ktoré sa dajú pripraviť za veľmi krátky čas a zvládnete si ich zobrať so sebou aj pri dobiehaní na autobus.

Viac informácií
Alt text

Rozdiel medzi pažerákovým refluxom a prekyslením žalúdka

Termíny „reflux žalúdočnej šťavy“ a „prekyslenie žalúdka“ sa pomerne často zamieňajú a ľudia často ani nevedia, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Ale v skutočnosti je medzi nimi hneď niekoľko rozdielov, pretože prekyslenie žalúdka nie je, ako sa mnohí domnievajú, len slabšou formou refluxu žalúdočnej šťavy.

S Rennie ICE bez cukru sme sa na tieto dva problémy dôkladne pozreli a zostavili sme túto príručku, ktorá vám vysvetlí všetky rozdiely.

Viac informácií
Alt text

Tipy, ako bojovať so stresom

Na pálení záhy alebo na prekyslení žalúdka sa môže významne podieľať stres – o dôvod viac, prečo v rámci boja so stresom začať žiť zdravo.

Hľadanie nových spôsobov zvládania stresových situácií a relaxácie našťastie nemusí nutne stáť obrovské množstvo času a peňazí. Množstvo vecí, ktoré vám v živote pomôžu od stresu, môžete začať robiť už dnes.

Rennie ICE bez cukru vám ukáže niekoľko skvelých vecí, ktorými môžete svoje napätie zmierniť.

Viac informácií
Alt text

Čo spôsobuje pálenie záhy

Pálenie záhy denne ovplyvňuje tisíce ľudí a pre niektoré z nich predstavuje až extrémne nepríjemný pocit.

Pálenie záhy vzniká často následkom refluxu žalúdočnej šťavy do pažeráka a pociťujeme je ako pálenie v hrudi alebo hrdle.

Pálenie záhy vnímame rôzne - od pocitu pálenia na hrudi po kyslú chuť vzadu v krku. Problém najčastejšie nastáva po požití určitých potravín, ktoré mnohí z nás konzumujú denne.

Viac informácií