Rennie ICE bez cukru
Najčastejšie otázky

Ako Rennie ICE bez cukru funguje?

Rennie ICE bez cukru je zdravotnícka pomôcky na liečbu príznakov spojených s pálením záhy.

Je Rennie ICE bez cukru vhodný aj pre deti?

Rennie ICE bez cukru je určené len pre dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov.

Obsahuje Rennie ICE bez cukru aspartám?

Nie, Rennie ICE bez cukru neobsahuje aspartám.

Môže sa Rennie ICE bez cukru užívať aj v tehotenstve?

Užívanie Rennie ICE bez cukru je vhodné, ak v tehotenstve trpíte pálením záhy, ale musíte dodržiavať príslušné pokyny uvedené v návode na použitie! Tehotné ženy by nemali počas užívania Rennie ICE bez cukru konzumovať nadmerné množstvo mliečnych výrobkov. Užívanie akýchkoľvek liekov v tehotenstve však vždy najskôr konzultujte s lekárom alebo lekárnikom.

Môže sa Rennie ICE bez cukru užívať aj pri dojčení?

Užívanie Rennie ICE bez cukru je možné aj pri dojčení pod podmienkou dodržania pokynov vášho ošetrujúceho lekára a v súlade s informáciami uvedenými v návode na použitie.

Kde si môžem kúpiť Rennie ICE bez cukru?

Produkty Rennie ICE bez cukru sú k dispozícii vo väčšine lekární, alebo on-line.

Obsahuje Rennie ICE bez cukru cukor?

Rennie ICE bez cukru neobsahuje žiadny cukor.

Je Rennie ICE bez cukru vhodný pre diabetikov?

Rennie ICE bez cukru neobsahuje žiadny cukor. Rennie ICE bez cukru je vhodný aj pre diabetikov.

Koľko tabliet denne môžem užívať?

Ak užívate Rennie ICE bez cukru, neprekračujte dávku 11 žuvacích tabliet denne. V súvislosti s užívaním v tehotenstve kliknite sem a poraďte sa so svojím lekárom.

Kedy mám Rennie ICE bez cukru užívať?

Rennie ICE bez cukru môžete užívať jednu hodinu po jedle, pred spaním alebo kedykoľvek pri ťažkostiach. Neutralizácia prebytku žalúdočnej kyseliny zaručí úľavu od nepríjemného pocitu pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Najčastejšie otázky týkajúce sa Rennie ICE bez cukru a antacidov

Prečítajte si najčastejšie otázky týkajúce sa produktov, ktoré vám pomôžu určiť najvhodnejšiu liečbu pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Na týchto webových stránkach nájdete množstvo informácií o všetkých ťažkostiach, ktoré tablety Rennie ICE bez cukru dokážu liečiť.

Najčastejšie otázky týkajúce sa antacidov

Čo je antacidum?

Antacidum je látka, ktorá neutralizuje žalúdočnú šťavu.

Čo sú algináty?

Algináty sú aktívne látky, ktoré vytvárajú ochrannú vrstvu na povrchu obsahu žalúdka, čím dochádza k obmedzeniu refluxu žalúdočnej šťavy.

Čo sa stane, ak budem brať antacidy dlhšie?

Antacidy riešia len symptómy, nie samotnú príčinu. Ak pozorujete symptómy dlhšie ako 14 dní, obráťte sa na svojho lekára, aby potvrdil, že nejde o nič vážne. Lekár vám takisto poradí, ako svoje ťažkosti správne riešiť.

Ako mi môže lekár pomôcť s pálením záhy a prekyslením žalúdka?

Váš lekár môže analyzovať váš životný štýl a doterajšiu liečbu. Následne môže rozhodnúť, že budete v užívaní antacidov pokračovať, prípadne vám ponúkne inú liečbu alebo vás pošle k špecialistovi.

Aký je rozdiel medzi pálením záhy a prekyslením žalúdka?

Aj keď ľudia často oba termíny zamieňajú, medzi pálením záhy a prekyslením žalúdka je istý rozdiel.

Prekyslenie žalúdka spôsobuje pálenie záhy – pocit pálenia alebo horkosti, ktorý začína v oblasti hrudi alebo hrdla a dostavuje sa vo vlnách. Najčastejším dôvodom býva spätný tok žalúdočnej šťavy nahor do pažeráka, kde pôsobí bolesť a nepríjemné pocity.

Prekyslenie žalúdka je všeobecný termín, ktorý označuje viac prejavov – napr. pálenie záhy, ale aj akúkoľvek bolesť či nepríjemné pocity v oblasti žalúdka po jedle. Za spustením väčšej produkcie kyseliny soľnej v žalúdku sa skrývajú napr. pikantné a korenisté jedlá, alkohol alebo sladkosti.